Prindi

Ehitamise, projekteerimise ja kinnisvaraarendustega seotud vaidlused. Asjakohane kohtupraktika ja nõuanded vaidluste vältimiseks

Eesmärk:Koolitusel antakse ülevaade praktikas kõige enim vaidlusi tekitavatest asjaoludest ja asjakohasest kohtupraktikast ning jagatakse praktilisi näpunäiteid, kuidas on võimalik lepinguliselt enim vaidlusi põhjustavaid riske mõistlikult maandada.

Sihtgrupp: Ehitusõigusega kokkupuutuvad juristid ning ehitamise, projekteerimise või kinnisvaraarendusega kokkupuutvad juhid, keskastmejuhid, projektijuhid jpt. Samuti ka ehituste tellijad, objektijuhid, lepingu täitmise järelevalve teostajad, linna- ja vallavalitsuste ehitus- ja planeerimisvaldkonna ametnikud ja spetsialistid (valdkonna juhid, nõunikud, ehitusspetsialistid, planeeringute spetsialistid, arhitektid, insenerid,jt),  riigiasutuste ametnikud, kohalike omavalitsuste juhid, arhitektuuribürood, projektbürood, võrguettevõtted, kinnisvaraarendajad, kinnisvaraomanikud, advokaadid, notarid, nõunikud, juristid ja konsultandid (notari-, advokaadi- ja õigusbüroodest, kinnisvarabüroodest) jpt.

Toimumiskoht: Original Sokos Hotel Viru (Viru väljak 4, Tallinn)

 

26. september (neljapäev) 2019

 

9.40-10.00    registreerimine ja hommikukohv

10.00 – 13.30  Kristjan Tamm, Advokaadibüroo NOVE partner, vandeadvokaat. Tartu Ülikooli ehitus-ja planeerimisõiguse õppejõud.

 

  • Ülevaade enim vaidlusi põhjustavatest asjaoludest ehitus- ja projekteerimislepingute puhul (töövõtu piirid, töö kvaliteet, maksumus, tähtajad, lisa- ja muudatustööd, viivitused, leppetrahv, tagatised, aegumine, garantii jms). Eelnevaga seotud vastutuse jaotus ehitaja, projekteerija ja tellija vahel. Ülevaade seadusjärgses vastutuse režiimist ja kohtupraktiklast. Praktilised näpunäited eelnevaga seotud riskide maandamiseks.
  • Ehitise puudusega seatud vastutus müügilepingu puhul. Ülevaade asjakohasest kohtupraktikast ja praktilised soovitused riskide maandamiseks.
  • Seadusest tulenevad piirangud vastutuse jaotuse kokkuleppeliseks muutmiseks (tüüptingimustega lepingud jms).

 

 

Küsimusi-vastuseid

11.30-11.50 kohvipaus

 

Koolitusel osalenutele väljastame soovi korral tõendi.

Õppemeetod: interaktiivne loeng, arutelu

Koolituse maht: 4 akadeemilist tundi auditoorset õpet.

 

Osavõtutasu: 119€. Hinnale lisandub käibemaks. Koolituse hind sisaldab koolitusmaterjali, hommikukohvi ja kohvipausi.

Püsiklientidele hinnasoodustus -10%.

 

Osavõtuks palume eelnevalt registreeruda alloleval registreerumisvormil, e-posti teel koolitus@preismann.ee või telefonil 646 0002.

 

Koolitusele registreerimine

Soovin lõunasööki