Prindi

Ehitamise, projekteerimise ja kinnisvaraarendustega seotud vaidlused. Asjakohane kohtupraktika ja nõuanded vaidluste vältimiseks

Eesmärk:Koolitusel antakse ülevaade praktikas kõige enim vaidlusi tekitavatest asjaoludest ja asjakohasest kohtupraktikast ning jagatakse praktilisi näpunäiteid, kuidas on võimalik praktikutel lepinguliselt enim vaidlusi põhjustavaid riske mõistlikult maandada, enda õigus kaitsta ja kulukaid vaidlusi ära hoida.

Sihtgrupp: Ehitusõigusega kokkupuutuvad juristid, sh advokaadid ja ehitamise, projekteerimise ning kinnisvaraarendusega kokkupuutuvad keskastmejuhid, projektijuhid jpt.

Toimumiskoht: Original Sokos Hotel Viru (Viru väljak 4, Tallinn)

 

14. november (neljapäev) 2019

 

9.40-10.00    registreerimine ja hommikukohv

10.00 – 13.30  Kristjan Tamm, Advokaadibüroo NOVE partner, vandeadvokaat. Tartu Ülikooli ehitus-ja planeerimisõiguse õppejõud.

 Info lektori kohta leiate siit.

  • Ülevaade enim vaidlusi põhjustavatest asjaoludest ehitus- ja projekteerimislepingute puhul (töövõtu piirid, töö kvaliteet, maksumus, tähtajad, lisa- ja muudatustööd, viivitused, leppetrahv, tagatised, aegumine, garantii jms). Eelnevaga seotud vastutuse jaotus ehitaja, projekteerija ja tellija vahel. Ülevaade seadusjärgses vastutuse režiimist ja kohtupraktiklast. Praktilised näpunäited eelnevaga seotud riskide maandamiseks.
  • Ehitise puudusega seatud vastutus müügilepingu puhul. Ülevaade asjakohasest kohtupraktikast ja praktilised soovitused riskide maandamiseks.
  • Seadusest tulenevad piirangud vastutuse jaotuse kokkuleppeliseks muutmiseks (tüüptingimustega lepingud jms).
  • Ülevaade korterite ümberehitamisega seotud probleemidest – millised ehitise osad kuuluvad eri- ja kaasomandi koosseisu, millist liiki nõusolekuid on sõltuvalt ehitustööde iseloomust korterite ümberehituseks vaja, eriomandi ulatuse muutmine

 

 

 

Küsimusi-vastuseid

11.30-11.50 kohvipaus

 

Koolitusel osalenutele väljastame soovi korral tõendi.

Õppemeetod: interaktiivne loeng, arutelu

Koolituse maht: 4 akadeemilist tundi auditoorset õpet.

 

Osavõtutasu: 119€. Hinnale lisandub käibemaks. Koolituse hind sisaldab koolitusmaterjali, hommikukohvi ja kohvipausi.

Püsiklientidele hinnasoodustus -10%.

 

Osavõtuks palume eelnevalt registreeruda alloleval registreerumisvormil, e-posti teel koolitus@preismann.ee või telefonil 646 0002.

 

Koolitusele registreerimine

Soovin lõunasööki