Prindi

UUT RAHAPESU TÕKESTAMISES JA PRAKTILISI SOOVITUSI NÕUETE TÄITMISEKS

Eesmärk: Käsitleda praktilisi probleeme rahapesu tõkestamises ja anda soovitusi nõuete täitmiseks. Selgitatakse ka 1. märtsil jõustunud rahapesu tõkestamise juhendi olulisemaid sätteid.

Sihtgrupp: Finantsettevõtted, sh krediidiasutused jt kohustatud isikud finantssektoris (krediidiandjad- ja vahendajad, makseasutused, hoiu-laenuühistud, finantside kaasajad jpt. Samuti vastavus-kontrolliga tegelejad, audiitorid, advokaadid, juristid, jpt puudutatud isikud.

Toimumiskoht: Original Sokos Hotel Viru (Viru väljak 4, Tallinn)

 

5. juuni (kolmapäev) 2019

 

9.40-10.00 registreerimine ja hommikukohv

 

10.00-11.30 hr Andres Palumaa, Finantsinspektsiooni rahapesu tõkestamise ekspert 

Andres Palumaa on töötanud Finantsinspektsioonis erinevatel ametikohtadel rohkem kui 15 aastat. Suure osa sellest ajast on ta olnud seotud  rahapesu  ja terrorismi rahastamise tõkestamise teemadega, sh tegelenud järelevalve regulatsiooni ja metoodika, sh riskipõhise järelevalve mudeli loomise ja rakendamisega, Finantsinspektsiooni soovituslike juhendite koostamisega, osalenud Euroopa Nõukogu rahapesu tõkestamise komitee (Moneyval) ja Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) rahapesu tõkestamise komitee töös, osalenud riikliku 2013 aastal valminud riikliku ohuhinnangu läbiviimisel ja uue ohuhinnangu koostamise ettevalmistamisel. Nende aastate jooksul näinud muutusi erinevate riskide ja nende maandamiseks kavandatud meetmete kujundamisel ning saanud hinnata asjakohaste meetmete elluviimist nii Eestis kui ka tutvunud vastavate kogemustega teistes riikides.

 

  • 1. märtsil jõustunud Finantsinspektsiooni uue juhendi olulisematest osadest ja nende eesmärkide selgitamine
  • Rahapesu ja terrorismi rahastamise riskide süsteemsete mõjude ja seonduvate riskide vähendamise võimalused. Meetmed riskide tuvastamiseks, sh riskipõhise järelevalve korraldamiseks.

 

11.45-13.15 hr Toomas Tuuling, Coop panga rahapesu tõkestamise juht

Toomas Tuuling on rahapesu tõkestamise ja rahvusvaheliste sanktsioonide rakendamise valdkonnaga seotud olnud üle kümne aasta. Neli aastat sellest Hansapangas ja Swedbankis rahapesu tõkestamise juristina, neli ja pool aastat Swedbank Eesti üksuste rahapesu tõkestamise juhina, aasta Nordea ja Luminori rahapesu tõkestamise juhina ning aasta Advokaadibüroos KPMG Law nõunikuna, kus Toomas osales ka Versobanki likvideerimises. Neil kõigil positsioonidel oli tema üheks põhiülesandeks nii meeskonna kui panga töötajate regulaarne koolitamine. Praegu töötab Toomas Coop panga rahapesu tõkestamise juhina.

 

Rahapesu tõkestamise praktikat ja soovitusi finantssektoris

  • Ettevõtte riskide hindamine ja riskiisu määramine
  • Ettevõtte kolm kaitseliini ja riskikultuuri kujundamine
  • Mida tähele panna protseduurireeglite muutmisel
  • Kes on kõrge riskiga kliendid ja nende käsitlemine
  • Tegelike kasusaajate tuvastamine
  • Kahtlased tehingud (nende tuvastamine ja neist teavitamine)
  • Olulisemad muudatused Finantsinspektsiooni uues juhises läbi praktika pilgu

 

 

Küsimusi-vastuseid

11.30-11.45 kohvipaus

 

Koolitusel osalenutele väljastame soovi korral tõendi.

Õppemeetod: interaktiivne loeng, arutelu

Koolituse maht: 4 akadeemilist tundi auditoorset õpet.

 

Osavõtutasu: 109€. Hinnale lisandub käibemaks. Koolituse hind sisaldab koolitusmaterjali ja kohvipause.

Püsiklientidele hinnasoodustus -10%.

 

Osavõtuks palume eelnevalt registreeruda alloleval registreerumisvormil, e-posti teel koolitus@preismann.ee või telefonil 646 0002.

 

Koolitusele registreerimine

Soovin lõunasööki