TARBIJAKAITSE UUED NÕUDED JA ISIKUANDMETE KAITSE E-KAUBANDUSES. EUROOPA LIIDU OMNIBUS DIREKTIIV (jõust. 2022 mai) JA SELLEST TULENEVAD MUUDATUSED VÕLAÕIGUSSEADUSES

Print Friendly, PDF & Email

 

10. november (kolmapäev) 2021

 

Eesmärk: käsitleda e-kauplejale ning e-kaubandusega seotud isikuile olulisi ja aktuaalseid teemasid: e-kaubanduse olulisemaid tingimusi, isikuandmete töötlemist, tarbijakaitse nõudeid. Põhjalikumalt käsitletakse kavandavaid nõudeid seoses EL Omnibus direktiiviga (jõustub mais 2022) ning sellest tulenevalt Eesti seadusandluses (VÕS-is).

Sihtgrupp: e-kauplejad, pretensioonide lahendajad, juristid jpt e-kaubanduse valdkonnaga seotud ja huvitatud isikud.

Õpiväljundid: koolituse läbinu teab, millised kasutus- ja müügitingimused peavad olema e-poel; teab isikuandmete kogumise ja töötlemise olulisemaid mõisteid, nõudeid ja põhimõtteid;  teab, millised on tarbija õigused e-poes ostlemisel; millised muudatused toob kaasa EL Omnibus direktiiv ning millist järelvalvet ning sanktsioone nõuete mittejärgimisel kohaldatakse.

Toimumiskoht: Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskus, Viru väljak 4, Tallinn.

Koolitusruum vastab tervisekaitse nõuetele ning on varustatud tänapäevase esitlustehnikaga. Osalejatele on tagatud kogu koolituse jooksul joogivesi ning kohvipauside ajal kohv/tee/vesi ja suupisted.

Parkimisinfo

 

Päevakava:

9.30-10.00 registreerumine ja hommikukohv

10.00- 13.30 Maarja Lehemets, advokaadibüroo TRINITI advokaat. Maarja tegeleb oma töös igapäevaselt isikuandmete kaitse ja ettevõtete vastavusnõuetega, sh platvormimajanduse ja tarbijate õigustega.

Käsitletavad teemad:

I E-KAUBANDUSE OLULISEMAD DOKUMENDID

 • Lühidalt põhinõuetest: kasutus- ja müügitingimused, mis igal e-poel olemas peavad olema

II  ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE JA E-KAUBANDUS

 • Isikuandmete töötluse olulisemad mõisted, põhimõtted ja kohustused
 • Isikuandmete töötlus e-poes, sh mida peab sisaldama privaatsuspoliitika, milliseid andmeid tohib koguda kauba saatmiseks, mida arvestada isikuandmete töötlemisel turunduse pingutuste juures jpm

III TARBIJAKAITSE NÕUDED E-POES

 • Tarbija õigused sooritades ostu e-poes (sh lepingu eelne teave, tagastamine, garantii vs pretensioonide esitamise õigus jpm)
 • Uued nõuded lähtuvalt EL Omnibus direktiivist (s.o. direktiiv (EL) 2019/2161), sh nõuded hinna kuvamisele allahindluste puhul ja isikustatud hinna puhul, nõuded kliendi tagasisidele, digitaalse sisu muudatused ja rikkumiste tagajärjed
 • Plaanitavad muudatused Eesti õiguses (võlaõigusseaduse ja tarbijakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu)
 • Järelevalve ning sanktsioonid nõuete rikkumisel

Küsimusi-vastuseid

11.30-11.45 kohvipaus

 

Koolitusel täies mahus osalenutele väljastame soovi korral tõendi. Tõendi saamiseks palun saata koolitus@preismann.ee oma nimi, isikukood või sünniaeg ning meiliaadress, millele tõendit soovite või märkige vastavad andmed peale koolitust tagasisideankeedile.

Õppemeetodid: interaktiivne loeng, arutelu

Koolituse maht:  4,3 akadeemilist tundi auditoorset õpet

 

NB Lähtuvalt 25. oktoobrist 2021-10. jaanuarini 2022 kehtivatest riiklikest piirangutest  seoses COVID-19ga palume tulla koolitusele väikese ajavaruga ning esitada kohapeal tõend, mis kinnitab kas:

 • lõpetatud vaktsineerimist või
 • COVID-19 läbipõdemist

Koostöös konverentsikeskusega teeme omalt poolt kõik võimaliku, et meie koolitustel osalemine oleks Teile ohutu. Arvestame osalejate hajutatuse nõudega ruumides; tagatud on desinfitseerimisvahendid ning soovi korral kaitsemask.

 

Osavõtutasu 119 €. Hinnale lisandub käibemaks (koos KMga on hind 142,8 €) . Osavõtutasu sisaldab koolitusmaterjali ja kohvipausi.

Püsiklientidele hinnasoodustus -10%.

Osavõtuks palume eelnevalt registreeruda alloleval registreerumisvormil, e-posti teel: koolitus@preismann.ee või telefonil 646 0002.

 

  Koolitusele registreerimine